spring-2298280_1920

"מרחבי הרוח" - קורס יסודות הליווי הרוחני

הקורס: בן 60 שעות ויכלול 12 מפגשים בימי שני אחת לשבועים בין 13:30- 18:30.
 ויתקיים בקהילת ידיד נפש ברחוב אלמוגן 59 פינת לבונה במודיעין.

הקורס מיועד לאנשים המעוניינים להרחיב את הכלים שלהם, להכיר ולהתנסות בתפיסה וביישום של הליווי הרוחני ומיועד לאנשים העוסקים בתחומי הבריאות והחינוך, ולאנשים המלווים את יקיריהם בשעת משבר וקושי.
הקורס מתנהל בעיקר באופן סדנאי וידרוש פתיחות ונכונות לחלוק ולשתף מנסיון חייהם ומעבודתם.

במהלך הקורס יידרשו מכל משתתפ/ת כשעתיים שבועיות של התנדבות התנסות ותרגול הכלים.
הקורס אינו מוכר לקראת הסמכה בליווי רוחני. 

מנחה את הקורס טובה אביחי- קרמר מלווה רוחנית ומחנכת מוסמכת מטעם העמותה לליווי רוחני.  מדריכת עמיתים ועוסקת בפיתוח צוות בקשובות ומלמדת את הכלים של ליווי רוחני לאנשי טיפול  וחינוך. בעלת  תואר שני בחינוך, בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות, מלווה רוחנית במסגרת מרכז אלה להתמודדות עם אבדן.
דואל: tovaak@gmail.com      
נייד:     050-6202946

מדברי בוגרת הקורס, רחל דנור, שסיימה את הקורס שהתקיים במרכז הרפואי וולפסון ביוני 2020 

"סיימתי לפני חודשים אחדים את קורס היסודות לליווי רוחני שהעבירה טובה אביחי-קרמר, ונפרדתי בצער מחברי וחברותי לקורס . הקורס , כשמו, נגע בקצרה בנושאים רבים שעומדים בבסיסו של הליווי הרוחני.  נושאים שונים הועברו על ידי אנשי מקצוע אורחים שהעשירו מאד את הקורס והאירו את חוויית הליווי מזוויות רב תרבותיות.
בכל מפגש עבדנו ביחד או בקבוצות קטנות על נושא מרכזי , דרך טקסטים , שירים, תמונות, עבודה שהיתה מאד אפקטיבית, העשירה את נקודות המבט, הוציאה מכל אחד את עולמו הרגשי. למדנו איך שימוש בטקסטים או בתמונות מאפשר לומר דברים באופן עקיף, בהיכרות מעמיקה של  עולמם הפנימי של חברינו לקבוצה.  הם הכינו אותנו בצורה כל כך מרתקת לעבודה של התבוננות, של הקשבה, של הרגשת האחר, של הסכמה לא לדעת  ופשוט להיות שם עם מי שמולנו.
הקבוצה הקטנה שלנו היתה נפלאה, מגוונת מאד מבחינת האנשים שהשתתפו בה, כל אחד ואחת הביאו את עולמם , את נקודות המבט הייחודיות להם, שהעשירו את ההבנה שלנו על החיים. למדנו לספר בה את סיפור חיינו ולהקשיב לחברינו מספרים את עצמם, כהכנה להקשבה לסיפורי המלווים, כי בסופו של דבר להיות מלווה רוחני זה להיות בהקשבה מלאה לסיפור שהמלווה מספר לנו , להיות עד לסיפור חייו.
העבודה המעשית  הקצרה שהתבקשה מאתנו מול מלווים מבוגרים או חולים, והשיתוף של התובנות שלנו בגילוי לב  לימדו מה ניתן לומר, וגם מה לא כדאי לומר, והראו לנו שגם דברים קטנים ולכאורה חסרי משמעות הם חשובים. אני ממשיכה ומתנדבת כעת עם קשישים בודדים ולומדת הרבה מהמפגש איתם.
אנו התברכנו בקורס הזה במנחה  טובה – שהיא אישיות מיוחדת,  אמיתית, רגישה, מכילה, ללא כל מסיכות. היא חיבקה את כולנו בגובה עיניים, איפשרה לכל אחד ואחת להיפתח ולשתף בעולמו הפנימי, וללמוד כל כך הרבה ממנה ואחד מהשני תוך זמן כל כך קצר.
כולנו יצאנו מהקורס שונים משהיינו כשנכנסנו אליו. חלקנו ימשיכו לקורס המלא של הליווי הרוחני, ואחרים יחכו למסגרות נוספות שאולי ייפתחו , ובוודאי יפיקו תועלת באפיקי התנדבות אישיים שונים.
תודה! "

מועדי הקורס:

אוקטובר     19 
נובמבר       2   16  30
דצמבר        7    21
ינואר           4    18
פברואר       1   15
מרץ            1   15

להרשמה ולשאלות נוספות- השאירו פרטים ונשתדל לחזור אליכם בהקדם